Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
Archiv zpráv

Aktuality

[Jaké jsou nejoblíbenější  vánoční destinace Čechů?]
14.12.2018
Jaké jsou nejoblíbenější vánoční destinace Čechů?

Mezi nejpopulárnější destinace, co se vánočního období a Čechů týče, jsou Paříž, Londýn, Dubaj, Frankfurt, Vídeň a Amsterdam.

více
[Letecký provoz bude o svátcích extrémní. Podívejte se na seznam nejvytíženějších letišť]
14.12.2018
Letecký provoz bude o svátcích extrémní. Podívejte se na seznam nejvytíženějších letišť

Odhaduje se, že v období mezi 21. a 25. prosincem roku 2018 přiletí na letiště v Pekingu více než 1,7 milionu cestujících. Na druhé příčce bude Dubaj, kde bude o asi 100 000 cestujících méně a jako třetí nejvytíženější by měla být Atlanta s 1,5 miliony cestujícími.

více
[Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání]
12.12.2018
Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání

Zajímá vás létání a cestování? Pokud ano, tak jsme pro vás připravili 12 zajímavostí o létání a letadlech.

více
[Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů]
12.12.2018
Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů

Víte, jaký je nejdelší, komerčně využívaná linka? Pokud máte téměř 19 hodin času, tak si můžete koupit letenky od Singapore Airlines. Ty létají trasu, která má přesně 15 329 kilometrů. Let začíná v Singapuru a přistanete až v americkém Newarku.

více
[Air France si objednala propagační video s letícím  Dreamlinerem]
12.12.2018
Air France si objednala propagační video s letícím Dreamlinerem

Největší francouzská aerolinka, Air France, si objednala propagační video pro svůj nejmodernější letoun Boeing 787 Dreamliner. Video bylo natáčené nad jižní Francií, kde stroj letěl, a je naprosto úchvatné.

více

Památky v Bangkoku

th-50.jpg

V Bangkoku se nachází několik set chrámů, určitě navštivte budhistické chrámy, které patří k turisticky nejnavštěvovanějším místům. Krátce Vás seznámíme s těmi nejznámnějšími chrámy.

 

WAT BENCHAMABOPHIT (MRAMOROVÝ CHRÁM)

Tento chrám je nejnovější z královských chrámů, stojí na místě původního chrámu z doby Ayutthaya, který se jmenoval Wat Laem. Chrám byl postaven v roce 1899 za panování krále Chulalongkorna (Rama V.), který mu také dal jeho dnešní jméno.  Je postaven z italského mramoru a tvoří neobvyklou kombinaci tradiční thajské chrámové architektury a evropských stylů. Uvnitř chrámu se nachází socha Buddhy, pod kterou je uložen popel krále Ramy V. Na nádvoří se nachází sbírka 53 Buddhových soch z celé Asie. V chrámu můžete pozorovat náboženské oslavy a obřady, které se konají za svitu měsíce.  Více informací najdete zde.

 

WAT TRIMIT (CHRÁM ZLATÉHO BUDDHY)

V tomto chrámu je tři metry vysoká socha Buddhy z masivního zlata vážící 5,5 tuny a je největší zlatou sochou Buddhy na světě. Socha byla odlita ve 13. století v Sukhothai a v 18. století byla v obavě před nájezdem barmských dobyvatelů zamaskována sádrou. Až v roce 1955, když se rozšiřoval bangkokský přístav, nalezli dělníci v jednom skladišti obyčejnou sádrovou sochu. Teprve při nehodě jeřábu při jejím stěhování do jiné budovy, si dělníci všimli, že pod několika trhlinami prosvítá cosi lesklého. Pro více informací klikněte sem.

 

WAT PHO (CHRÁM LEŽÍCÍHO BUDDHY)

Tento chrám je nejstarší v Bangkoku a jeden z největších v Thajsku, pochází z 16. století. V letech 1781 - 89 byl  zrekonstruován Ramou I. Chrámový komplex je rozdělen ulicí Thanon Chethuphon na dvě části, v jedné jsou chrámové budovy a ve druhé jsou příbytky mnichů. Hlavní atrakcí je obrovská 46 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká socha ležícího Buddhy, která znázorňuje umírajícího Buddhu v pozici, kdy dosáhl nirvány. Socha byla zhotovena v 19. století za vlády Ramy III. z cihel překrytých lakem, sádrou a plátkovým zlatem. Chodidla jsou ozdobena perleťovými intarziemi se 108 znameními Buddhy. Návštěvníci, kteří vhodí minci do každé ze 108 bronzových misek, získají zvláštní buddhistické zásluhy. Rama III. se snažil, aby se tento chrám stal centrem výuky, a Thajci jej stále považují za první zdejší veřejnou univerzitu. V chrámovém komplexu sídlí společnost  zaměřená na výuku tradiční thajské masáže. Více informací najdete zde.

WAT PHRA KAEW (CHRÁM SMARAGDOVÉHO BUDDHY)

Chrám smaragdového Buddhy, byl postaven jako královský chrám v roce 1784 brzy po nástupu  Ramy I. na trůn, chrám se nachází v uzavřeném prostoru uvnitř Královského paláce. Tento chrám je nejposvátnějším ze všech thajských chrámů a malá soška ze zeleného jadeitu (ne ze smaragdu) je nejsvětějším zpodobněním Buddhy v zemi. Soška je vysoká 66 cm, je uložena na vysokém zlatém oltáři v Královské kapli a král ji sám třikrát ročně převléká. 

Podle legendy byla soška nalezena v roce 1434, když udeřil blesk do chedi Wat Phra Kaeo v Chiang Rai v severním Thajsku a objevila se jednoduchá štuková soška. Ta zůstala v klášteře několik let, než se začal štuk drolit a objevila se jadeitová soška. Současně došlo k několika zázrakům, které daly sošce pověst nositelky štěstí. Když se o tom dověděl král, vyslal armádu slonů, aby ji přivezla. Zvířata, která sošku vezla po cestě, ale odmítla pokračovat. Na místě, kde se zvířata zastavila, byl pak vystavěn chrám. V roce 1552 při válečném tažení sošku sebrali Laosané. V roce 1778 ji do Thajska vrátil během  vojenské operace generál Chao Phraya Chakri (později král Rama I.) a umístil ji do chrámu Wat Arun, odkud byla v roce 1785 při velkém procesí přenesena na svoje nynější místo.

Samotný chrám se skládá z několika budov, které jsou zdobeny zlatem, pyšní se mozaikovými pilíři, lakovanými dlaždicemi a vykládanými okny. Více informací získáte i zde.

 

KRÁLOVSKÝ PALÁC (PHRA BOROM MAHA RATCHA WANG)

Je to nejznámější památka, kterou můžete v Bangkoku navštívit. Tento komplex budov  slouží od 18.století jako oficiální sídlo králů Thajska. Vznikl v roce 1782 za vlády krále Ramy I., kdy se Bangkok stal hlavním městem. Původní palác se skládal z několika dřevěných budov obklopených zdí. Současný Královský palác má obdélníkový půdorys a je rozdělen do 3 částí. V komplexu je např.  Dusit Maha Prasad (Trůnní sál Dusit), kde je umístěn původní týkový trún krále Ramy I., Pavilon Aphonphimok, Chakri Maha Prasad (Trůnní sál Chakri), který je postaven viktoriánském stylu a vznikl za vlády krále Ramy V.,  vnitřní nádvoří, které obývaly ženy, je stále uzavřeno pro veřejnost, Phra Maha Monthien - seskupení tří budov, zahrady Siwalai. Součástí královského paláce je buddhistický chrám Wat Phra Kaew se soškou smaragdového Buddhy. Současný královský palác slouží ke slavnostním a státním událostem za přítomnosti královské rodiny.

 

VIMANMEK

Vimanmek je největší palác ze zlaceného týkového dřeva na světě (při stavbě nebyly použity žádné hřebíky). Tato třípatrová budova byla v roce 1868 původně postavena jako letní sídlo královské dynastie na ostrově Ko Si Chang, v roce 1901 byla rozebrána a přenesena do nově budovaného královského sídla ve čtvrti Dusit. V roce 1935 byl palác uzavřen a teprve v roce 1982 se  královna Sirikit rozhodla v rámci oslav dvoustého výročí založení Bangkoku palác zrekonstruovat a znovu ho otevřít jako museum. Můžete zde obdivovat sbírku umění a fotografií krále Ramy V. a jeho rodinných příslušníků, první interiérovou koupeknu v Thajsku, keramiku, nejstarší psací stroj s thajskými znaky, čínský porcelán a další exponáty. Palác obklopují vodní kanály. Více informací najdete  zde.

 

WAT ARUN (CHRÁM ÚSVITU nebo CHRÁM RANNÍCH ČERVÁNKŮ)

Je královský chrám první třídy, chrám krále Ramy II. (je zde pochovaný), nachází se v blízkosti řeky Chao Phraya. Každého upoutá jeho vysoká věž (prang) postavená v khmérském stylu. Král Taksin si vybral tento wat ze 17. st. za svůj královský palác, protože zde bylo první místo v Thonburi, kam dopadaly první sluneční paprsky. Byla zde umístěna i soška Smaragdového Buddhy. Králové Rama II. a Rama III. chrám zrekonstruovali a rozšířili do jeho dnešní výšky 82 metrů.  Dnes má chrám hlavní věž a čtyři menší věže symbolizující Mount Meru, pozemské zpodobnění 33 nebes. Věže jsou ozdobeny mozaikou z porcelánových střepů. Pavilony na první plošině jsou ozdobeny sochami Buddhy, na druhé terase jsou čtyři sochy hinduistického boha Indry držícího stráž na trojhlavém slonu Eravan. Další informace získaáe i zde.

 

SVATYNĚ ERAWAN (Saan Phra Phrom, Erawan Shrine)

Erawan Shrine patří mezi nejpopulárnější svatyně v Bangkoku, je zasvěcená bohu Brahmovi. Je umístěná uprostřed moderního centra, na rušné křižovatce. Svatyni navštíví denně stovky lidí, kteří se snaží si zde vyprosit lepší život, štěstí, lásku, úspěch. Drobné dary, které obětují chrámu, se kupí okolo hlavního oltáře, často je to jídlo a pití, květiny, vonné tyčinky, svíčky i dřevění sloni. Častou součástí návštěvy svatyně je i zaplacení krátkého klasického tance Thajských tanečnic.

 

AYUTTHAYA a LETNÍ PALÁC BANG PA-IN

K těmto krásným místům, které se nacházejí nedaleko Bangkoku se  „doplavíte“ po řece Chao Phraya. Nacházejí se cca 70 km od Bangkoku. Ayutthaya je starobylé město a Bang Pa-In je starý letní palác dynastie Chakri ležící jižně od Ayutthaye. Ayutthaya je bývalé hlavní město Thajska. V roce 1350 rozhodl velící generál a pozdější král knížectví U Thong  Rama Thibodi I. v obavách před epidemí neštovic o přesunutí hlavního města. Vybral si bývalou Khmerskou základnu na strategicky  výhodném soutoku tří řek. Dal tak základ pro vytvoření nejmocnější říše v dějinách Thajska. Za 417 let, co bylo hlavním městem (1350-1767), se tu na trůně vystřídalo 33 králů, kteří si podmanili velkou část Thajska, Laosu, Kambodži a Barmy. Na vrcholu rozkvětu bylo město centrem kultury a mezinárodního obchodu, cílem obchodníků z celého světa. V 17. stol. mělo město kolem 1 milionu obyvatel. V druhé polovině 18. století slábne moc království, které se ocitá pod silným tlakem Barmy. Město je nakonec 7.dubna 1767 po čtrnáctiměsíčním obléhání, požáru, hladomoru a epidemiích Barmánci dobyto a v podstatě srovnáno se zemí. V současné době je zapsáno ne seznamu UNESCO, dnes jsou zde ruiny chrámů a paláců.

Palác Bang Pa-In dal vystavit král Prasat Thong na ostrově uprostřed okrasného jezírka a sloužil jako venkovské sídlo královským rodinám. Když se hlavním městem stal Bangkok, Bang Pa-In zůstal neosídlený 80 let. Až král Rama IV. a  Rama V. našel v tomto místě opět zalíbení a po rekonstrukci paláce zde trávil mnoho času.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

 

Vyberte si levné letenky do Bangkoku:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent