Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Muzea a galerie ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5050 přečtení
Muzea a galerie v Helsinkách
Přidáno dne: | 3799 přečtení
Muzea a galerie v Oslu
Přidáno dne: | 2534 přečtení
Muzea a galerie v Moskvě
Přidáno dne: | 5221 přečtení
Muzea a galerie v Sydney
Přidáno dne: | 3178 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Muzea a galerie v Bangkoku

ERAWAN MUZEUM
ERAWAN MUZEUM

V Bangkoku se nachází několik muzeí a galerií, stačí si jen vybrat a zajít se do nich během návštevy Bangkoku podívat.

JIM THOMPSON´S HOUSE

Tento dům patřil americkému architektovi Jimovi Thompsonovi, který zbohatnul po 2. světové válce na obchodování s ručně tkaným thajským hedvábím. Dům je ukázkou tradiční thajské architektury, mírně poznamenanou západním stavitelstvím. Thompson zakoupil v severním a centrálním Thajsku šest tradičních domů z týkového dřeva, ze kterých si v Bangkoku vytvořil svou rezidenci. Thompson se stal  legendou, když 27. března 1967 při odpolední vycházce do Cameroon Highlands v Malajsii náhle a bez stopy zmizel. V areálu je sbírka asijského umění, můžete obdivovat bílý čínský porcelán, khmérská kamenná čísla, Bencharong (mnohobarevný porcelán vyrobený v Thajsku starobylou technikou pocházející z Číny), dřevěné barmské sochy, sbírku thajských obrazů, Buddhovy sochy. Více informací najdete zde.

 

THAJSKÉ NÁRODNÍ MUZEUM

Kdo se chce dozvědět o thajském tradičním umění, měl by určitě navštívit toto muzeum, které v roce 1874 založil král Rama V. Muzeum sídlí v paláci Wang Na a sbírky jsou umístěny v několika budovách. V obytném paláci  Wang Na, který byl postaven v roce 1780 pro následníka trůnu je dnes uložena sbírka thajských uměleckých předmětů. Ve dvou moderních budovách se nacházejí hlavní sbírky předthajského a thajského sochařského umění, umělecká díla z různých koutů Asie, nejstarší zobrazení Buddhy z indické Gandhary, sbírka královských pohřebních vozů, včetně vozu z roku 1785, který byl postaven pro Ramu I., náboženské předměty, keramika, šperky, zbraně. Součástí muzea je i svatyně Buddhaisawan, soukromá rezidence krále Pinklao a soukromý pavilon manželky krále Ramy II. Více informací hledejte  zde.

 

MUZEUM PANENEK

Toto muzeum najdete v centru Bangkoku ve čtvrti Ratchathewi. V muzeu je sbírka více jak 400 ručně vyrobených starožitných thajských panenek v tradičních krojích, ale i panenek z jiných zemí. Panenky jsou obrazem thajského života na vesnici. Asi nejvíce návštěvníky upoutá sbírka panenek, která byla vytvořena na základě hinduistického eposu Ramakien. V muzeu si můžete panenky i zakoupit. Více informací najdete  zde.

 

ERAWAN MUZEUM

Jedná se o soukromé muzeum, které vzniklo z iniciativy Khun Lek Viriyapant, který hledal místo pro své sbírky. Muzeum je asi 25 km od Bangkoku ve městě Samut Prakan. Stavba byla dokončena v roce 2002. Vlastní muzeum je okrouhlá stavba na níž stojí gigantická měděná socha bájného tříhlavého slona Erawana, na kterém jezdil bůh Indra. Je vysoká 50 metrů a jeho samotná hlava váží více než 100 tun. V muzeu jsou umístěny  sbírky keramiky, nábytku, nástěnné malby zvířat, světové mapy, náboženské předměty, sochy. Svatyně  před muzeem je nejnavštěvovanější ve dny tahu loterie, protože přináší sázejícím štěstí.  Více informací hledejte zde.

 

Kromě těchto muzeí můžete v Bangkoku navštívit i Muzeum soudního lékařství v nemocnici Siriraj, Královské lodní národní muzeum, Muzeum věd a planetárium, Muzeum dinosaurů a mnohá další.

 

Z galerií  vzpomeňme Thajskou národní galerii, která je pod patronátem královské rodiny, milovníci moderního umění si na svoje přijdou v galeriích v Silpakorn a Chulalongkorn.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

 

Vyberte si levné letenky do Bangkoku:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent