Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Krátká historie Bangkoku

wat-benchamabophit2.jpg

Bangkok byl do konce 18. století pouze malým přístavem a obchodním centrem, kde se často zastavovali evropští obchodníci. Historie Bangkoku se začala psát před 200 lety a je spojená s dynastií Chakri, která vládne ještě dnes.

Zakladatelem dynastie Chakri je Rama I., který byl v roce 1782 korunován a nařídil vybudování nového hlavního města - Bangkok. V té době bylo hlavním městem Thonburi (na levém břehu řeky Chao Phraya, dnešní čtvrť v Bangkoku).

Bangkok jako osada se nacházel na pravém břehu řeky. Oddělování Thonburi a Bangkoku není na místě. Král Taksin zvolil Thonburi za své hlavní město, ale svůj palác a další hlavní stavby nechal postavit na pravém břehu řeky, tedy v Bangkoku. Taksin chtěl, aby řeka protékala hlavním městem a ne mimo něj. Taksin poučen tragédií po útoku barmských armád na Ayutthayu v roce 1767, chtěl získat možnost úniku po řece. Jeho cílem byla pevnost v Chantaburi na východním pobřeží poblíž dnešní Kambodži. Když se Chao Phaya Chakri stal Králem Siamu, nebyla již barmská hrozba tak významná; Siam byl znovu silný a schopný vyrovnat se Barmě. Rama I. již nemyslel na snadnou únikovou cestu, ale na silnou obranu. Rama I. nechtěl opuštět město, ale chtěl ho v případě útoku bránit. Proto se rozhodl zanedbávat západní stranu, kterou bylo Thonburi a místo toho koncentroval vše důležité do Bangkoku. Ze všeho nejdříve nechal vystavit svůj vlastní palác.

Aby získal Rama I. místo pro stavbu paláce musel přesídlit čínskou osadu, ta byla přenesena asi 3 km na jih do oblasti později známé jako Sampheng. Číňané ještě žijí v této oblasti a Sampheng Road je dnes slavná čínská nákupní oblast.

Velký palác a Chrám smaragdového Budhy byly dokončeny v roce 1785. Nové hlavní město se teď rozkládalo na východní straně řeky a začalo používat nové jméno "Krung Thep Maha Nakhon Amorn Rattanakosindra Mahindrayutthaya Mahadilokpop Noparattana Radchhani Burirom Udom Rachnivet Mahastan Amorn Pimarn Avatarn Satit Sakatuttiya Vishnukarm Prasit." V češtině zní název takto: "Město andělů, velké město, věčné a nádherné sídlo hinduistického boha Indry, vznešené město, kde je uloženo devět skvostných drahých kamenů, diamant, rubín, smaragd, žlutý safír, granát, modrý safír, měsíční kámen, zirkon, kočičí oko, královské město s mnoha velkolepými paláci a stavbami, věčné město, kde sídlí bohové a má svůj domov hinduistický bůh Krišna, město stvořené bohem Višnou." Jedná se o nejdelší pojmenování obce či města na světě. Název se krátí na Krung Thep. Na západě se dále používá jméno Bangkok.

V současnosti je Bangkok hlavním městem Thajska a rezidencí královské rodiny.

 

Vyberte si levné letenky do Bangkoku:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
Bangkok Vídeň [obousměrná] let s přestupem 11 990,-  11 990,- 
Bangkok Praha [obousměrná] let s přestupem 12 990,-  12 990,- 
Denpasar Bali Praha [obousměrná] let s přestupem 18 490,-  18 490,- 
Dubaj Praha [obousměrná] let s přestupem 8 490,-  8 490,- 
Havana Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 290,-  12 290,- 
Montreal Praha [obousměrná] let s přestupem 12 490,-  12 490,- 
New York Vídeň [obousměrná] let s přestupem 8 990,-  8 990,- 
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 820,-  820,- 
Toronto Praha [obousměrná] let s přestupem 11 490,-  11 490,- 
Washington Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 690,-  12 690,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent